AKTIVITY

Dogdancing

Tanikáme cca od septembra 2012 a naučili sme sa už dosť trikov. Je to náš hlavný šport ktorému sa venujeme, vymyšlám rôzne choreo, chodíme po vystúpeniach a myslím, že sa čím ďalej zlepšujeme. V januári 2013 sme sa zúčastnili FUN kategórie v Trenčíne, kde sme našli chyby a stále sa snažíme zlepšiť. Máme radosť, keď nás niekde zavolajú vystupovať, nacvičíme obyčajnú choreo na hudbu, pilujeme pozornosť a stále sa učíme nové triky :).

Agility

Agility sme skúšali len doma a to cez drevo, vyrobila som si slalom z drevených tyčiek do hrachu a ako tunel som používala plachtu prestretú cez nižší stolík. Avšak v júli 2013 sme boli na seminári v Rajeckých Tepliciach, kde sme si agi vyskúšali aj cez normálne prekážky. Shelly to celkom bavilo a bola aj dosť rýchla len škoda, že tu v okolí žiadny agi cvičák nemáme.

Weight Pulling

Ťaháme len pre zábavu a len občas keď nemáme čo robiť. Shelly to baví keď odmeny hádžem pred ňou a povzbudzujem ju a potom sa celá šťastná zaprie a ide si po ňu. Veď nikdy nie je na škodu kus svalov :).

Obedience

Venujeme sa len tak okrajovo, vieme základné povely ako sadni, ľahni, vstaň, zostaň,..